بازسازی سینه در سرطان

///بازسازی سینه در سرطان
بازسازی سینه در سرطان1397-11-10 16:40:47 +03:30

تکنیک های مدرن جراحی امکان بازسازی و تولید یک پستان با ظاهری طبیعی را بعد از اعمال جراحی برداشت پستان در اثر سرطان و یا سایر بیماری ها  فراهم ساخته است.این موضوع به بیماران اجازه میدهد که به ماستکتومی ( برداشتن پستان) بعنوان شروعی نو و نه صرفا یک از دست دادن ساده نگاه کنند.

بازسازی پستان می تواند در زمان انجام ماستکتومی باشد یعنی بیمار از عمل جراحی با پستانی جدید و زیبا بیدار می شود و یا بصورت تاخیری انجام شود.بازسازی فوری ،یک نیاز و اجبار بعد از ماستکتومی  نیست بلکه یک انتخاب برای کاهش هزینه وصرفه جویی زمان و جراحی ها در اینده می باشد.

بازسازی میتواند بوسیله استفاده از جایگزین های مصنوعی ( ایمپلنت)، بافت بدن خودتان و یا ترکیبی از این دو باشد.جراحی بازسازی پستان وبهترین و متناسب ترین  موادی که برای شما  مورد استفاده قرار می گیرد، با توجه به خواسته های شما ، ارجهیت های فکری ، ذهنی و بدنی شما و فاکتور های متعدد و مختلف دیگر بسیار متفاوت خواهد بود.

بازسازی پستان و استفاده از بافت های طبیعی بدن خود انسان ( بدون استفاده از جایگزین های مصنوعی) اتولوگ و یا جراحی فلاپ نامیده می شود.
در  فلاپ اتولوگ ، استفاده همزمان از ترکیب پوست،چربی و عضله ( که از محل دیگری مثل شکم ، کتف ، لگن و یا باسن برداشت  شده و به قفسه سینه اورده و به شکل پستان دراورده می شود ) انجام می گیرد.

استفاده از ایمپلنت های صناعی ( پروتز) گامی نوین در بازسازی پستان می باشد و در این روش با کمترین تهاجم بافتی و در کوتاه ترین زمان ، زیباترین پستان جایگزین میشود که با توجه به تنوع بسیار زیاد پروتزها و قدرت انتخاب ان بوسیله جراح پلاستیک ( با توجه به سلیقه،سن و نوع اناتومی پستان مقابل) مشاوره با دکتر میرابوالفتحی بسیار کمک کننده و اثر بخش می باشد.فلذا توصیه می شود قبل از انجام هر عمل جراحی درمانی (حتی اعمال جراحی درمانی کوچک ) بر روی پستان با دکتر میرابوالفتحی مشورت فرمایید.

و سخن آخر اینکه دکتر میرابوالفتحی با همکاری یکی از بانک های کشور ، تسهیلات استثنایی (وام یک ساله با سود ۲%) را به بیماران پیشنهاد می کند.

اطلاعات بیشتر را در جلسات مشاوره حضوری از دکتر میرابوالفتحی جویا شوید.