جراحی بینی

جراحی بینی1397-11-7 13:37:01 +03:30

رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی)

در هر سال هزاران زن و مرد برای تصحیح ایرادات بینی خود ، عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستى را انتخاب میکنند. در حالیکه شکل ظاهری بینی یک موضوعی ارثی بوده ولی در مواردی مثل تصادف و یا ضربه ممکن است تغییر کند.

عمل رینوپلاستی باعث بهبود شکل ظاهری  و تناسب بینی و صورت میگردد. بینی ایده ال ، بینی است که متناسب با سایر اجزاء صورت باشد ( به صورت بیاید) نه به تنهایی زیبا باشد. این عمل جراحی نیازمند داشتن مهارت های ظریف و دقیق جراحی ، دید و ذوق زیبایی شناختی و هنرمندانه  برای خلق بینی که در صورت یک تناسب و شکل زیبا تولید کند. رینوپلاستی میتواند همزمان با سایر اعمال جراحى برای اصلاح مشکلات تنفسی ثانویه به اختلالات اناتومیکی بینی و یا راه های هوای فوقانی ( نظیر سپتوپلاستی) انجام گردد.

در رینوپلاستی بسیاری از مشکلات قابل تغییر و یا اصلاح میباشند. بینی دراز قابل کوتاه شدن، بینی منحنی قابل صاف شدن، غوز ها قابل برداشتن، بینی پهن قابل باریک شدن و نوک بینی پهن و پره های بزرگ قابل جمع شدن و اصلاح هستند. هر چند که تغییرات بسیار شدید قابل انجام نبوده ویا به زیبایی و تناسب لطمه زده و باعث ایجاد یک بینی و یا صورت غیر متناسب ویا مصنوعی میگردد. یک بینی زیبا باید متناسب با صورت و بر اساس فرم صورت بازسازی و اصلاح شده که خود نیازمند داشتن ذوق هنری و خلاقیت و اینده نگرى میباشد. بنابراین انتخاب جراح و اعتماد به او یکى از کلیدی ترین مراحل درمانى میباشد.

دکتر میرابوالفتحی، از اخرین و جدید ترین روش های جراحی در رینوپلاستی استفاده میکند. روش بسته و بدون برش در مقابل روش باز ( برش بسیار کوچک در قاعده بینی ) دو روش معمول و قابل بحث در زمان مشاوره میباشد. ارجحیت هر تکنیک به نوع و فرم بینی و خواسته ها و اهداف  بیمار و پزشک بستگى داشته و در زمان مشاوره به بحث و تبادل نظر گذاشته میشود. بنابراین علیرغم وجود تکنیک های مختلف در این عمل، با مشورت با دکنر میرابوالفتحی، بهترین روش به شما و برای شما پیشنهاد میگردد.

رینوپلاستی در هر سنی قابل انجام میباشد هر چند بهتر است که مراحل تکمیل و شکل گیری استخوان بینی تمام و پایدار شده باشد. بنابرین بهترین سن برای انجام رینوپلاستی در دختران بعد از ١۴-١۵ سالگى و در پسران کمى دیرتر مى باشد.

بهبودى پس از عمل معمولا بسیار سریع و با حدود یک هفته دورى از محل کار میباشد. بیشترین خطر وجود نتایج غیر قابل قبول ظاهری از سوى بیمار بوده که این موضوع با جلسات مشاوره خوب و کامل قبل از عمل به حداقل رسیده ولی انچه مهم و خوشایند است ، امکان اصلاح به هر ترتیب وجود دارد( روتوش).

بعد از عمل یک گچ مخصوص ( اسپلینت )برای محافظت روی بینی گذاشته و با چسب فیکس میشود که تا چندین روز باقی میماند. تورم،کبودی و درد در اطراف بینی و چشم طبیعی بوده و در طول یک تا دو هفته به مرور محو میگردد. هر چند بسیار مهم است که از ضربه و یا فشار به بینی در طول دوران نقاهت و ترمیم اجتناب گردیده و دستورات پزشک کاملا و دقیقا اجرا گردد.

بینی پس از برداشتن گچ مخصوص ( اسپلینت) ، قابل ارزیابی بوده ( یک هفته) و پس از ان ارایش قابل انجام است. بازگشت به کار حدود یک هفته تا ده روز بعد از عمل ممکن است.

تغییرات اساسی در بعد از عمل قابل رویت بوده ولی بینی شما در طول دو تا سه ماه اینده دستخوش تغییرات جزیى و ارامى میگردد که تا حدود شش ماه برای تکمیل ان زمان نیاز است. بنابراین صبر و حوصله و اعتماد به جراح اصلی ترین کلید رسیدن به نتیجه دلخواه میباشد.

یک مشاوره خوب با دکتر میرابوالفتحی در فضای صمیمی مطب ، به شما تمامی امکانات برای یک تصمیم گیری خوب و درست را میدهد.

و سخن آخر اینکه دکتر میرابولفتحی با همکاری یکی از بانک های کشور ، تسهیلات استثنایی (وام یک ساله با سود ۲%) را به بیماران پیشنهاد می کند.

اطلاعات بیشتر را در جلسات مشاوره حضوری از دکتر میرابولفتحی جویا شوید.