جراحی گوش

جراحی گوش1397-11-7 13:40:49 +03:30

اتوپلاستی ( جراحی ترمیمی گوش):

اتوپلاستی یا جراحی ترمیمی گوش یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک مخصوصا در کودکان و نوجوانان میباشد.این جراحی عبارت است از بازسازی و شکل دهی لاله گوش و تبدیل به فرم طبیعی ان . شایع ترین علت انجام اتوپلاستی (جراحی ترمیمی گوش)، برجستگی بیش از اندازه گوش بوده هر چند که بد شکلی های دیگر نیز موجود میباشد.

گوش برجسته یعنی بیرون زدگی بیش از حد لاله گوش از سر و فاصله گرفتن ان از جمجمه و نبودن چین خارجی لاله گوش. هرچند تعداد زیادی از بد شکلی های لاله گوش ( از یک برجستگی ساده تا عدم شکل گیری گوش خارجی )وجود دارد.

همانند سایر اعمال جراحی زیبایی، انتخاب های زیادی با توجه به نوع بد شکلی لاله گوش وجود داشته که  تشریح و بیان اهداف و نظرات خود با دکتر میرابوالفتحی میتواند از انتخاب های ممکن و موجود اگاهی پیدا کرد.

کودکانی که لاله گوش برجسته دارند معمولا هدف مسخره شدن و طعنه زدن های بی ادبانه قرار می گیرند. یکی از علت هایی که این بیماران به دنبال جراحی پلاستیک لاله گوش هستند نام نهادنشان با این مشکل بوسیله سایر کودکان میباشد( گوش بل بلی ). اصلاح لاله گوش را میتوان به مجردیکه گوش شکل کامل خود را پیدا کرد یعنی حدود پنج تا شش سالگی انجام داد ( یعنی قبل از سن  شروع مدرسه).

هرچند اتوپلاستی ( جراحی ترمیمی گوش) معمولا در اطفال انجام میشود ، میتوان انرا در سنین نوجوانی و جوانی نیز انجام داد.اغلب این بیماران افرادی هستند که تمایل به انجام اتوپلاستی ( جراحی ترمیمی گوش) در سن پایین را داشته ولی به علل مختلف قادر به انجام ان نبوده و در بزرگسالی تصمیم به ان گرفته اند.این عمل در هر سنی قابل انجام و نتایج بسیار عالی و رضایت بخش می باشد.

عمل جراحی اتوپلاستی ( جراحی ترمیمی گوش) برای گوش های برجسته ، یک جراحی بسیار سبک و قابل تحمل با بهبودی بسیار سریع میباشد. در اطفال این عمل تحت بیهوشی عمومی و در بزرگسالان با بیحسی موضعی قابل انجام میباشد. بد شکلی های پیچیده نیاز به مراحل متعدد ترمیمی میباشد بنابراین مشورت با دکتر میرابوالفتحی با بیش از ده سال تجربه کاری در جراحی زیبایی میتواند انتخاب های مختلف را برای شما ترسیم و شما را از شرایط مختلف اگاه کند.

و سخن آخر اینکه دکتر میرابولفتحی با همکاری یکی از بانک های کشور ، تسهیلات استثنایی (وام یک ساله با سود ۲%) را به بیماران پیشنهاد می کند.

اطلاعات بیشتر را در جلسات مشاوره حضوری از دکتر میرابولفتحی جویا شوید.