مزایای تزریق چربی در مقایسه با سایر پرکننده ها

//مزایای تزریق چربی در مقایسه با سایر پرکننده ها

امروزه تزریق چربی به عنوان یک روش طبیعی، دارای کاربردهای متنوع در عمل های جراحی زیبایی، دارای ماندگاری بالا و روشی ایمن شناخته می شود. در مقایسه با انواع روش های درمانی برای زیبایی پوست، مزایای متعدد استفاده از روش انتقال چربی نسبت به خطرات محدود و جزئی آن قابل توجه و اثبات شده است. برای مثال در عمل زیبایی صورت با استفاده از چربی گرفته شده از بدن خود فرد (چربی اتولوگ) به فرورفتگی های عمیق صورت حجم داده می شود که در مقایسه با سایر روش ها، با رفع این ناهمواری ها صورت به طور طبیعی زیبا و بدون نقص دیده می شود.

عدم تحریک سیستم ایمنی بدن

تزریق چربی به عنوان روشی مناسب برای افرادی محسوب می شود که نسبت به سایر پر کننده های پوست حساسیت دارند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از چربی برای حجم دادن و اصلاح پوست، اطمینان از عدم ایجاد واکنش های آلرژیک به دلیل استفاده از چربی خود فرد است. زیرا ایجاد واکنش های آلرژیک از عمده ترین مسائل در استفاده کردن از سایر پر کننده های تجاری است که یا مشتق شده از بافت حیوانی هستند و یا به صورت مصنوعی ساخته شده اند و در صورت وارد شدن به بدن، برای سیستم ایمنی، عامل خارجی (آلرژن) محسوب می شوند. برای استفاده از پر کننده های تجاری باید قبل از تزریق، بیمار تحت تست آلرژی قرار گیرد و با توجه به نتیجه آزمایش، در مورد ادامه درمان تصمیم گیری شود. حتی در مقایسه با محصولات جدید جوان کننده و پر کننده ها مانند هیالورونیک اسید که در اکثر افراد حساس احتمال ایجاد واکنش آلرژیک کم است، استفاده از تزریق چربی بسیار ایمن و مطمئن تر است.

مدت زمان ماندگاری

یکی دیگر از دلایل مهم انتخاب تزریق چربی، مدت زمان ماندگاری اثر آن است. اگر چه حدود ۶۵ درصد چربی تزریق شده در مدت چند ماه جذب بدن می شود ولی ۳۵ درصد چربی باقی مانده تا سال ها باقی مانده و اثر طبیعی و زیبایی خود را دارد. معمولا برای افزایش طول زمان ماندگاری، در بسیاری از بیماران طی چند جلسه و در طول چند ماه تزریق چربی انجام می شود. در حالی که در پر کننده های حاوی هیالورونیک اسید مانن رستیلن در اثر از بین رفتن ژل در طی چند ماه وضعیت پوست به حالت اولیه خود بر می گردد و برای رفع آن باید دوباره تزریق انجام شود..

مزایای دیگر تزریق چربی

تزریق چربی این مزیت را دارد که با لیپوساکشن و حذف چربی های اضافی از بخش های دیگر بدن همراه است. بنابراین بیمار علاوه بر رفع نواقص ظاهری پوست می تواند از مزایای لیپوساکشن برای کاهش چربی های اضافی نیز بهره مند شود. همچنین انجام همزمان این دو مرحله از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

مدت زمان بهبودی پس از تزریق چربی در مقایسه با سایر عمل های زیبایی نسبتا سریع و آسان است. بسیاری از بیماران پس از تزریق می توانند فعالیت روزمره خود را انجام دهند.

1397-11-7 14:31:34 +03:30